Pomagamy – licytacje

 

Kwiaty są posłańcami radości.

Radość natomiast ma to do siebie, że się mnoży, gdy się ją dzieli.
Za sprawą organizowanych pokazów florystycznych, podczas Europa Cup 2022 powstanie bardzo duża ilość przepięknych dekoracji kwiatowych i bukietów. Piękno kwiatów jest jednak ulotne i chcielibyśmy je wykorzystać jak najlepiej, tam gdzie radości nigdy dosyć, a potrzeby są ogromne i regularnie ich przybywa.

Stąd pomysł, by kwiaty użyte podczas Europa Cup 2022 były wsparciem dla Fundacji Śląskie Hospicjum Świetlikowo w Tychach, które od 2009 roku sprawuje specjalistyczną, bezpłatną opiekę nad najbardziej potrzebującymi – nieuleczalnie chorymi dziećmi. https://www.shd.org.pl/ Wierzymy, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży – licytacji prac powstałych podczas naszego wydarzenia wniosą odrobinę światła w ich pełne mroku i cierpienia życie. W ramach fundacji udzielane jest wsparcie w domach dzieci, działa opieka dzienna, ostatnio oddano do użytku salę rehabilitacyjną, lecz potrzeb jest nadal wiele. W bieżącym roku fundacja ma nadzieję uruchomić Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny TuSieTuli, a my chcielibyśmy im w tym pomóc.

W trzecim dniu Florystycznych Mistrzostw Europy ( niedziela), którego atrakcje skierowane są do florystów, ale przede wszystkim do amatorów florystyki nie związanych z nią zawodowo zapraszamy Państwa do udziału w licytacji kwiatowych prac.

Na sprzedaż zostaną również wystawione portrety znanych florystów autorstwa Marcina Chruściela. Cykl kilkudziesięciu wizerunków różnych osobistości znanych w świecie światowej florystyki to gratka dla fanów, kolekcjonerów oraz samych modeli, którzy efekt pracy z fotografem zobaczą po raz pierwszy podczas naszej wystawy fotograficznej w Katowicach.

Liczymy na zrozumienie potrzeb i idei pomagania tym najbardziej poszkodowanym przez los oraz na liczny i szczodry udział w licytacji, bo cały z niej dochód zasili konto fundacji.

Marzymy o tym, by każdy z odwiedzających wystawę wrócił z niej z kwiatami w ręku i miłością w sercu. Jak myślicie, czy jest to możliwe?