Mistrzostwa

 


Florystyczne Mistrzostwa Europy – Europa Cup 2022
26-28 sierpnia 2022
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Jest to wydarzenie, wokół którego co cztery lata skupiają się rzesze wielbicieli florystyki i kwiatów z całej Europy. Do udziału w tym prestiżowym konkursie przystępują reprezentanci poszczególnych krajów, by spośród nich wyłonić tego, któremu należy się palma zwycięstwa na arenie europejskiej. Głównym organizatorem wydarzenia jest Międzynarodowa Organizacja Florystyczna- Florint.
Gospodarzem tegorocznych Mistrzostw, których termin z uwagi na trudną sytuację epidemiologiczną został przesunięty z czerwca 2020 roku na 26-28 sierpnia 2022 roku jest Stowarzyszenie Florystów Polskich. Po raz pierwszy w historii Polski, wydarzenie florystyczne o tak wysokiej randze odbywa się tutaj, a dokładnie w Katowicach.
Tegoroczna edycja Europa Cup 2022 inspirowana będzie muzyką. Dotychczas florystyka była oceniana wzrokiem, odczuwana zapachem i dotykiem. Florystyczne Mistrzostwa Europy 2022 to czas przełomu. Przeniesiemy się w inny, nieznany dotąd wymiar. Czeka nas taniec zmysłów. Floryści biorący udział w konkursie w trakcie 6 konkurencji będą mieli możliwość odniesienia się do swoich, indywidualnych preferencji muzycznych oraz do zaznaczenia swej odrębności kulturowej. Przygotowane zadania ukażą również wrażliwość, emocjonalność oraz otwartość uczestników, a kwiaty w ich rękach mają szansę stać się środkiem do stworzenia niepowtarzalnych, kto wie, może nawet ruchomych „obrazów”.
Konkurs jest rozłożony na dwa dni – piątek i sobotę, a jego zwieńczeniem jest WIELKI FINAŁ. To właśnie wtedy, w sobotni wieczór, wyłonionych zostanie sześciu finalistów, którzy na oczach publiczności zmierzą się z ostatnim zadaniem konkursowym – niespodzianką.
Wielki Finał to wydarzenie podsumowujące Mistrzostwa, obfitujące w doznania florystyczne jak i z innych rejonów szeroko rozumianej sztuki.  Uczestnicy na żywo będą mogli doświadczyć emocji, które towarzyszą momentowi ogłoszenia Zwycięzcy Europa Cup 2022 oraz spędzić niezapomniany wieczór.